niedziela, 30 października 2016

#LIEBSTER BLOG AWARD #6


Cześć, kochani! 
W ten zimny, okropny, jesienny dzień pomyślałam, że jeżeli już sobie leżę pod kocem z herbatką w rękach, to może napisałabym dla Was coś na blogu. Z racji tego, że ostatnio pojawiały się same recenzje, stwierdziłam, że miło byłoby napisać coś innego, coś co nie spowodowałoby, że mielibyście mnie dość. Przypomniałam sobie o nominacji, którą otrzymałam od Posy z bloga "Biblioteka marzeń" i tym oto sposobem zapraszam Was na szóste Liebster Blog Award!1. "ULUBIONY POST NA TWOIM BLOGU?"

Mam dwa takie posty i myślę, że nic się nie stanie, jeśli wspomnę o obydwu. Pierwszym wpisem, który uwielbiam i który sprawił mi wiele przyjemności, a do tego spowodował, że przeniosłam się w świat marzeń i nadziei, była "Babeczkowa wyliczanka" ♥- post, w którym stwarzałam moją własną, gorącą babeczkę z męskich postaci literackich. Mówię Wam, pycha!! 💝 💕

Drugim takim wpisem był post "Poznajcie mnie bliżej", w którym przedstawiłam Wam moją osobę za pomocą opowiadania. Przyznaję, że miałam wtedy dużą wenę i podczas pisania tego tekstu wpadłam tak jakby w trans i mogłabym pisać jeszcze więcej i więcej, ale stwierdziłam, że to będzie o wiele za długie. 
Chciałabym jeszcze kiedyś na blogu stworzyć podobny post, bo wiem, że nawet się Wam podobał ;)
2. "NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCA PIOSENKA?"

No i się zacięłam. A myślałam, że pójdzie mi tak gładko. Niech no pomyślę......
Ale tylko jedna?! Przecież ja mam tyle inspirujących piosenek!

a) Amy Winehouse "Back To Black"
b) Amy Winehouse "Tears Dry On Their Own"
c) Christina Aguilera "Hurt" (rosyjska wersja)
d) Sia "Alive"

Ograniczyłam się tylko do tych najważniejszych :D 
Kto jest tu ze mną dłużej ten wie, że Amy Winehouse urzekła mnie swoim głosem i sprawiła, że jazz stał się dla mnie gatunkiem bardzo ważnym, a jego słuchanie daje mi poczucie wolności. Dzięki niemu mam wrażenie, że to ja kieruje swoim życiem, ja będę o nim decydować i będę wyznaczać sobie ścieżki, którymi pójdę. Jazz daje mi siłę i jest bez wątpienia jednym z najbardziej inspirujących gatunków muzycznych (moim zdaniem ;D ), więc nie mogło zabraknąć w tym miejscu piosenek Amy.

 Pozostałe dwa utwory sprawiają, że mam ciary na rękach, a moim ciałem wstrząsa dreszcz. Mam z nimi pewne wspomnienia, które sprawiają, iż te piosenki są wyjątkowe i powinny zostać tutaj wyróżnione.3. "NAJLEPSZY SPOSÓB NA KSIĄŻKOWEGO KACA?"Każdy książkoholik wie, że jest kilka rodzajów kaca książkowego. Odniosę się tutaj do dwóch najpopularniejszych.
 Pierwszym z nich jest niemożność czytania kolejnej książki, bo ciągle żyje się wydarzeniami ze wcześniejszej powieści, która wypompowała nas z emocji i sprawiła, że zostaliśmy wrakiem człowieka. W tej sytuacji proponuje....czas. Nic na siłę moi drodzy! Dajmy sobie tydzień, dwa tygodnie, a nawet miesiąc, żeby w spokoju wypłakać się po śmierci najlepszego bohatera lub uświadomić sobie, że to już koniec naszej ukochanej serii. Jeśli to nie pomoże, proponuje jakąś komedię lub film akcji, paczkę żelek i duże kakao na zranione serduszko (ewentualnie pudełko czekoladek).

Drugi kac książkowy objawia się tym, że po prostu nam się nie chce czytać!  Mamy jakąś wewnętrzna blokadę i nawet te kilkadziesiąt książek patrzących na nas błagalnie z półki, nie przekonana nas do lektury. Za cholerę nic nie tkniemy, bo mamy jakiś książkowstręt i jeśli tylko się za coś zabieramy, to po pięciu kartkach stwierdzamy, że to nie dla nas. O tak! To jest straszne! Jednakże chyba nic na to nie poradzimy. Znów najlepszym lekarstwem będzie tutaj czas, bo w końcu zatęsknimy za światem fantazji i zaczniemy pochłaniać powieści jak czekoladę. W tym wypadku dobrze też jest zacząć od jakiejś lekkiej, niezobowiązującej książeczki, która powoli wprowadzi nas w tryb nałogowego czytania! 

4. "NIEZBĘDNIK CZYTELNIKA, CZYLI CO UMILA CI LEKTURĘ?"I to pytanie mnie zagięło. Jak to co mi umila lekturę? Chyba ona sama. Jeśli książka jest wyśmienita, ma wciągającą akcję, cudownych bohaterów i potrafi mnie zaskoczyć, to myślę, że to mi do szczęścia wystarczy. Nie jest mi potrzebny kubek herbaty, ciepłe skarpetki lub miękkie łóżko. Sama książka jest dla mnie zadowalająca. Cenię sobie ciszę, aczkolwiek ostatnio nauczyłam się wyłączać ze świata przy dużym zamieszaniu i huku, więc nie jest ona już teraz taka istotna. Mogę czytać wszędzie, w jakiejkolwiek pozycji i przy każdym świetle (latarki pozdrawiają) i nie posiadam swojego "niezbędnika czytelniczego".

5. "CO WOLISZ CZYTAĆ NA BLOGACH: WIERSZE CZY OPOWIADANIA?"Zacznijmy od tego, że jestem totalnym beztalenciem, jeżeli chodzi o interpretowanie i szukanie sensu w wierszach. Oczywiście są takie, które rozumiem i uważam za niezwykle piękne, a nawet wzruszające, ale jeżeli idzie o jakąś prozę z wyższej półki to wymiękam. Jestem humanistką i wszystkie wypracowania, teksty twórcze i innego tego typu rzeczy piszę sama, ale jeśli muszę wytłumaczyć jakiś wiersz na zadanie, to grzeszę i włączam internet. Może to przez to, że szkoła podchodzi do tego na takiej zasadzie: wypisz epitety, metafory, porównania, onomatopeje itp. itd. No nie wiem. 
Opowiadania uwielbiam pisać i czytać. Miałam taki okres czasu, w którym zaczytywałam się na przykład w fan fiction. O wiele bardziej trafia do mnie proza niż poezja. Wspaniale jest czytać te wszystkie historie, które tworzą inni ludzie. Cudownie jest widzieć jak wielką oni mają wyobraźnię i twórcze pomysły.
Wybieram więc opowiadania!

6. "JAKI JEST TWÓJ ULUBIONY NAPÓJ?"

Sok pomarańczowy. I co tu się będę rozpisywać? Po prostu go uwielbiam!7. "NIE MA WIĘKSZEJ MIŁOŚCI NIŻ MIŁOŚĆ DO....?" rodziców. Możecie uważać to za banał, ale właśnie ten banał jest piękny i prawdziwy. Możemy kochać naszych przyjaciół czy rodzeństwo, ale nie istnieje  tak szczera i potężna miłości jak ta do rodziców. To oni są naszymi opiekunami, bohaterami, pierwszymi przyjaciółmi. Oni dają nam wsparcie, miłość, szczęście, ciepło rodzinnego domu. Znają nasze słabości, sekrety i marzenia. Sprawiają, że czujemy się bezpieczni i mamy poczucie przynależności. I nawet jeśli czasem się kłócimy, dzielą nas poglądy, zaczynamy mieć swoje zdanie tak odmienne od ich opinii, to po latach uświadamiamy sobie, że oni są naszym najpiękniejszym wspomnieniem, a ta żałość i ból po ich stracie na zawsze już pozostanie w naszym sercu jako głęboka rana w miejscu zwanym "MIŁOŚCIĄ".

8. "JAKI JEST TWÓJ ULUBIONY SERIAL?"

Nie oglądam zbyt często i regularnie seriali. Coś zaczynam i kończę albo nigdy nie dochodzę do ostatniego sezonu. Swego czasu bardzo wkręciłam się w "Pamiętniki wampirów", które są po prostu fantastyczne i z perspektywy czasu widzę, że ten pozornie trywialny i dla niektórych dziecinnie głupi serial dużo zmienił w moim sposobie patrzenia na świat i otaczającą mnie rzeczywistość. Możecie się zastanawiać, co taki serial o wampirkach może mieć do zaoferowania? Moim zdaniem bardzo dużo i znaczenie więcej niż się wydaje.

Dzięki niemu zdecydowałam się także obejrzeć "The Originals", który opowiada historię rodziny poznanej w "Pamiętnikach...". I "TO" pokochałam jeszcze bardziej niż "PW". Uczy on naprawdę pięknych i ważnych w życiu wartości. Za tą nierealną fabułą i magicznymi bohaterami kryje się głębokie i dające do myślenia przesłanie.

Za sprawą Uli z bloga "Drzwi do innego wymiaru" (pozdrawiam Cię kochana!) zaczęłam również oglądać "Outlander". Skończyłam chyba na 11 odcinku i dalej ruszyć nie mogę. Jest to serial na podstawie powieści Diany Gabaldon "Obca" i stwierdziłam, że chyba najpierw przeczytam książki, a dopiero potem powrócę do ekranizacji, która już wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Pokochałam Szkocję, soundtrack z tego serialu zawładnął moją listą muzyczną, a główny bohater męski nawiedza mnie w snach, więc.........gorąco Wam polecam "Outlander".

Dwa dni temu zaczęłam też oglądać "Słodkie kłamstewka" i muszę przyznać, że dobrze się zapowiada.

9. "WIERZYSZ W PRZESĄDY?"


Tego typu, że jeśli czarny kot przebiegnie ci drogę to wpadniesz pod samochód lub stanie ci się coś równie okropnego albo, że jak przejdę pod drabiną, to nie wyjdę za mąż w ciągu roku . Nie, nie, nie! To nie dla mnie. Niektóre przesądy są nawet bardzo śmieszne i prawdopodobne, ale wyrosłam z nich w wieku ośmiu lat i teraz stałam się niezwykle przyziemną, mocno stąpającą po ziemi osobą, w której gdzieś tam ta fascynacja przesądami pozostała, ale prawie zniknęła. Ta cząstka mnie, która dalej próbuje wierzyć w te nierealne bzdety postanowiła zacząć czytać książki i......voilà! Uzależnienie od książek jest? Jest!


10. "KSIĄŻKA, KTÓRĄ OSTATNIO PRZECZYTAŁAŚ"


"Jak cię wykraść, Phoenix?" Joss Stirling. Jest to drugi tom serii o braciach Benedictach. Pierwszy-"Kim jesteś, Sky?" recenzowałam ostatnio na blogu, ale nie bójcie się, nie przestawiłam się na romanse i nie oddałam im mojego serca. Po prostu te dwie książki były mega wciągające, w ogóle nie podobne do romansu i tak jakoś mi się spodobały. Ciiii...........
11. "TEŻ MASZ ZAWSZE TAKI PROBLEM Z WYMYŚLANIEM PYTAŃ DO LBA?"

Oczywiście! Cholernie trudno mi wymyślić coś nowego, świeżego i ciekawego, co nie byłoby tylko czczą gadaniną, ale mogło dostarczyć interesujących i zabawnych odpowiedzi. Więc pewnie trochę mi zejdzie z napisaniem jedenastu pytań dla Was. Trzymajcie kciuki, żeby się udało.MOJE PYTANIA DLA WAS (nie wszystkie punkty będą w formie pytań, ale przymknijcie na to oko) :

1. Książki, które możesz czytać więcej niż raz.
2. Gdybyś mógł/mogła być magiczną istotą, to był(a)byś....., ponieważ.... 
3. Dlaczego czytasz książki? 
4. Co sądzisz o "Halloween"? (wiem, że to dość kontrowersyjny temat, więc możecie go opuścić) 
5. Kim chcesz być w przyszłości? Uwolnij wodze fantazji! 
6. Nigdy nie przeczytasz......., bo....... 
7. Do jakich fandomów należysz? 
8. Przez czytanie książek czuje się.....-dokończ zdanie. 
9. Jakich postów na blogach nie lubisz najbardziej? 
10. Która książka zmieniła coś w Twoim życiu? 
11. Polscy autorzy-wybitni pisarze czy wręcz przeciwnie? Wiem, że wielu bloggerów nie lubi wykonywać TAG-ów lub LBA. Nominacje do takich zabaw zazwyczaj tylko denerwują te osoby, dlatego, żeby uniknąć takiej nieprzyjemnej sytuacji nominuję............CIEBIE! Tak! Ciebie! Czytasz ten post? Spodobały Ci się zagadnienia, jakie podałam? To śmiało odpowiedz na nie na swoim blogu i zostaw link w komentarzu. Z radością przeczytam Twoje odpowiedzi! Myślę, że będzie to najlepsze wyjście z tej sytuacji. Mam nadzieję, że nie zanudziliście się tutaj na śmierć i dacie mi znać, jak Wam się podobał dzisiejszy post! Buziaki :*

~Marta


23 komentarze:

 1. Pamiętniki wampirów, The originals uwielbiałam, ale już nie oglądam, ponieważ zrobiły się monotonne i naciągane ;( Ale Damon i Elijah <3
  Kocham sok pomarańczowy, ale nie mogę go pić i co robię? Piję :D Bo jest zbyt dobry <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile z tymi "Pamiętnikami..." mogę się zgodzić, bo zrobiły się naprawdę zagmatwane, to "The Originals" dla mnie jest wspaniałe i mogłabym to oglądać bez przerwy! Cudo!! *.* No i Klaus oczywiście wymiata!
   Hahahaha :D O Ty niedobra, jak możesz tak łamać zasady! Pić, jak przecież pić nie możesz. Będziesz się smażyć w piekle za takie coś! :P XDDD
   Pozdrawiam! :*

   Usuń
 2. "Pretty Little liars" jest niezłe przez dwa, no może trzy sezony. Potem robi się juz tak absurdalnie, że to aż boli i obecnie oglądam je już tylko z przyzwyczajenia :/

  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tak gdzieś na 6 odcinku "PLL" i na razie jestem szaleńczo zauroczona. Wkręciłam się na maksa! Skoro ten serial jest dobry tylko przez 3 sezony, to.......mam 3 sezony dobrej zabawy!! :D
   Zobaczymy, jak to będzie ze mną. Mam nadzieję, że nie znudzą mi się po tak krótkim czasie.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. "Słodkie kłamstewka" są świetne na początku. Lecz z coraz to kolejnym sezonem twórcy zaczynają robienie serialu na siłę i więc i oglądanie jest wyłącznie na siłę. Ja porzuciłam, bo nie dałam rady.
  "Pamiętniki wampirów" to genialny przykład tego, jak ekranizacja może być lepsza od książki. Bardzo wciągające, ale po kilku sezonach porzuciłam. Brak czasu daje się we znaki. :(

  Pozdrawiam,
  Book Prisoner! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę smutno mi to słyszeć, bo na razie serial bardzo mi się podoba i się w niego mocno wkręciłam. Jednak jeśli będę widziała, że jest już to takie złe i dla kasy, to przestane oglądać. Szkoda, że twórcy robią go potem na siłę.
   Z "Pamiętnikami..." jestem na bieżąco i pomimo tego, że w kilku wątkach się pogubiłam, to kocham je miłością wieczną! *.* Cudo! Po książki będę dopiero sięgać, więc wtedy zobaczę, co jest lepsze.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Kurcze, u mnie też ostatnio pojawiały się same recki :/ Przydało by się to zmienić :P
  Ahh, też zostałam nominowana do babeczkowej wyliczanki 9 i to chyba nawet przez ciebie xD), ale jakoś tak nie mogę się za to zabrać. Cały czas zastanawiam się jakich moich menszów wybrać i jak ich opisać, by każdy miał własny i niepowtarzalny opis :")
  Ej, właśnie ja jeszcze tego postu nie czytałam O.o Przydało by się to nadrobić :D I tak btw, a pro po pisania, mam ostatnio ochotę zacząć pisać własną książkę i chyba to zrobię ~ taka mała dygresja xD
  O Alex Wood! Czytałaś? Fajna? Bo mam ochotę ją sobie kupić i zastanawiam się czy warto :D
  O Sia! Uwielbiam ją *.*
  Ja jeszcze nigdy nie miałąm chyba tego pierwszego kaca :/ Zawsze wczuwam się w przygodę tak, że jak czytam nie widzę świata poza tym książkowym, ale po zakończeniu książki automatycznie odchodzę z tego świata i już o nim nie myślę :P
  Ale ten drugi kac to zdecydowanie miałam nie raz :D
  O ja też :D Kompletnie nie umiem zrozumieć i i nterpretwać wierszy :") Zwłaszcza tych na języku polskim :P
  Kocham oglądać seriale, ale nie robię tego za częto. Mam takie fazy na seriale. Potrafię oglądać nieraz nawet po dwa odcinki dziennie a innym razem zrobić sobie przerwę nawet na pół roku, a czasem i dłużej.
  Pamiętniki wampirów uwielbiam *.* Jestem aktualnie na 6 sezonie i strasznie ciekawi mnie co będzie dalej.
  Hmm...ciekawi mnie czego sie nauczyły :D Mogła być zrobić taki oddzielny post, z chęcią poczytam :)
  Koniecznie po PW muszę zabrać się za The Originals. Strasznie ciekawi mnie ten serial. Głównie z powodu iż jest tam Klaus!!!!!! Którego jak już może wiesz lub nie po prostu KOCHAM KOCHAM KOCHAM *.*
  Ja tam lubię być nominowana do tagów itp, ale gorzej z wykonaniem xD Już od dłużego czasu wiele osób mnie nominowało, ale odpowiedzieć na nie mi się po prostu nie chce :P Ale przez ciebie nabrałam ochoty na zrobienie postu z LBA :D
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, nominowałam Cię i nadal czekam na ten mega słodki i gorący post! Mam nadzieję, że Twoi menszowi przyprawią mnie o gęsią skórkę :P
   UUUUUUUUUU!!!! W takim razie: PISZ! PISZ! PISZ! A ja kupię, pójdę po autograf, przeczytam i się pozachwycam! Weny życzę!
   "Alexa..." czytałam i powiem Ci, że to świetna książka, po którą trzeba sięgnąć jak się ma dużo czasu, bo trochę ciężko się czyta. Ja się z początku wciągnąć nie mogłam, bo jakieś tam zagadnienia astronomiczne były i wql., ale z czasem książka po porostu wymiata i porusza bardzo ważny i kontrowersyjny temat, więc naprawdę warto się z nią zapoznać!
   Sia jest genialna! Właśnie mi tu leci w tle :P
   Dokładnie! Ja też nie miałam chyba jeszcze kaca pierwszego rodzaju, ale ten drugi lubi mnie ostatnio odwiedzać-Dementor jeden!!
   No to pjona, moja droga!! Ci co nie umieją interpretować wierszy, łączmy się!
   Hahahah mam tak samo! W wakacje cztery/pięć odcinków serialu to była u mnie norma, a teraz już chyba z miesiąc nie oglądałam "Outlandera" i jakoś żyje XD
   Ja z "Pamiętnikami...." jestem na bieżąco i KOCHAM TO!!! ♥
   "The Originals" jest moim zdaniem milion razy lepsze od "PW" o ile to możliwe! Hej! Klaus to mój monsz i to ja go kocham miłością nieskończoną! :D
   Bardzo się cieszę!!
   Buziaki! :*

   Usuń
 5. Dobra, jestem
  Kurde, jak ja lubię tutaj przyłazić. Chcesz, czy nie chcesz będę to robić!

  Nie lubię robić LBA - to znaczy nie, źle powiedziałam - lubię robić tagi, ale uważam, że jest ich na blogach zdecydowanie za dużo, więc pierwsze co zrobiłam - usunęłam ten typ postów z mojej strony. Przeważnie są to zbędne posty, zwyczajne zapychajki i nic nie wnoszą. Nie to, co tutaj :D

  Nie będę się odnosić do każdego pytania, bo miejsca by tu nie wystarczyło xD
  Zapomniałaś dodać, że czytujesz wiersze i to bardzo ambitne! Na moim blogu xDDDDD
  Uwielbiam Pamiętniki wampirów, ale tak od 2 do końca 6 sezonu. Pierwszy jakimś cudem w pół roku umęczyłam, a siódmego ruszyłam chyba 2 odcinki i nie moge się odetkać, jak już nie ma Eleny - to bez sensu.
  I wszystko dlatego, że im się związek rozpadł z Ianem :<

  Żeby Ci udowodnić jak wyjątkowa jesteś, dla Ciebie zrobię LBA! Tutaj :D

  1. Książki, które możesz czytać więcej niż raz.

  DARY, DARY, DARY!!!! Ja pieprze, kocham Jace'a. Boże, jestem rąbnięta.
  Pamiętniki wampirów, cykl o Sookie Stackhouse (a ma 14 tomów xDDD), Dziewczyny, których pożądał, cykl o Nocnej Łowczyni i cykl o Nocnym Księciu <3

  2. Gdybyś mógł/mogła być magiczną istotą, to był(a)byś....., ponieważ....

  O co Ty mnie pytasz w ogóle? Przecież wiesz, zresztą niedługo w końcu się ujawnię w czarnym stroju, runy na ciele i tak dalej. Wymyśliłabym nowy - wstrzymywania siku przez pół dnia chociaż xDDD

  3. Dlaczego czytasz książki?

  Dla Jace'a <3 I tym podobnych nie xD

  4. Co sądzisz o "Halloween"? (wiem, że to dość kontrowersyjny temat, więc możecie go opuścić)

  Dla mnie spoko, wszystko jest dla ludzi, tylko żeby ludzie nie zapominali o Święcie zmarłych, a do tego to dąży.

  5. Kim chcesz być w przyszłości? Uwolnij wodze fantazji!

  Są dwie opcje:

  a)Obrzydliwie bogata matka dwójki wyrąbiście grzecznych, utalentowanych i towarzyskich dzieci, szczupła szczęśliwa żona z pięknymi krągłościami, autorka 30 bestsellerów, znana biegła kryminolog

  b)Niezwykły hasacz wśród Nocnych Łowców, przy boku Jace, rozwalam swoimi umiejętnościami tych wszystkich niby zawodowych kosiarzy demonów!

  Mam downa.

  6. Nigdy nie przeczytasz......., bo.......

  O ja pieprze... Zanim się pojawiłeś. Nawet tego nie dotykam.

  7. Do jakich fandomów należysz?

  A ja nie wiem dziecko drogie o czym Ty do mnie mówisz :D Jam jest człowiek zamierzchłej epoki i nie wiem cóż to za twór ten fandom xD

  8. Przez czytanie książek czuje się.....-dokończ zdanie.

  ...jak na haju :D Legalnym!

  9. Jakich postów na blogach nie lubisz najbardziej?

  Tagów - zdecydowanie xD

  10. Która książka zmieniła coś w Twoim życiu?

  Chyba każda po troszku zmienia moje życie. Aktualnie po nocach w snach latam w czarnym stroju, więc sama rozumiesz.

  11. Polscy autorzy-wybitni pisarze czy wręcz przeciwnie?

  Niestety ja póki co trafiałam na jakichś uszkodzonych, bo okrutnie topornie mi się ich czytało :/ Aczkolwiek Marta Alicja Trzeciak ma świetny styl :)

  Buziaki :**
  Kasia z Recenzje Kasi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzę, że jesteś :D
   OO! Aż mi się miło na duchu zrobiło! A przychodź sobie, przychodź! To dla mnie sama przyjemność tu Ciebie gościć!
   Hehehe no w sumie to masz rację. Często na blogach jest milion pięćset sto dziewięćset TAG-ów i gdzieś z trzy recenzje, a do tego odpowiedzi na pytania z TAG-u są takie jakieś nijakie. Też miałam moment, w którym chciałam tylko TAG-i robić, ale myślę, że nie zarzuciłam nimi mojego bloga. Z drugiej strony głupio też tak nie odpowiadać na nominację przez długi czas wiedzę no, zrobiłam LBA! :D
   OCH! No przecież! Jak ja mogłam zapomnieć o tych ósmych cudach świata? Muszę przyznać, że Twoje wiersze jako jedyne nie sprawiają mi kłopotów ze zrozumieniem, BA! mogę je nawet interpretować na milion różnych sposobów!
   Ja tam "Pamiętniki..." uwielbiam, choć muszę przyznać, że zrobiły się "lekko" zagmatwane, ale no cóż....nadal je kocham!!
   OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!! ♥♥♥♥ Teraz to już się rumieńcem oblałam!

   Jezu! Oprócz Darów i Pamiętników to nie znam żadnej książki, którą wymieniłaś, a to chyba błąd, bo Ty mi się tu nimi zachwycasz, a ja pierwszy raz słyszę tytuły takie jak: "Sookie Stackhouse"! Trzeba to zmienić!

   Hahahaha no tak, głupie pytanie! Od dawna było wiadomo, że jesteś Nocną Łowczynią, to jest tak pewne jak Twoja miłość do Jace'a, więc o co ja się tu pytam :D

   No to raczej, że książki czyta się tylko po to, by snuć fantazję o książkowych bohaterach męskich i nas w roli głównej! To przecież oczywiste!

   WOW! Powiem Ci, że Twoje wizje siebie są naprawdę odważne! I tak trzymać! Co się będziesz ograniczać?

   Hahaha, a ja nadal nie rozumiem, co masz do "Zanim się pojawiłeś" XDDDD

   I cóż Kasia mogła innego wymyślić, jak nie "legalny haj"-to takie dla Cb typowe, że wiedziałam, że coś takiego się tu pojawi!

   Dziękuję za odpowiedzi!!!
   Buziaki!! :* ♥

   Usuń
 6. "Słodkie kłamstewka" są świetne. Czekam na nowe odcinki - ostatnie 10, które będą dopiero w kwietniu 2017. Ból, ból, ból :( Ale na razie pocieszam się Teen Wolfem i nowym serialem, który zaczęłam oglądać, czyli "Kochane kłopoty" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Jesteś pierwszą osobą, która nie narzeka mi tu na "Słodkie kłamstewka". Podobno wraz z kolejnymi sezonami robią się coraz gorsze. Ja jestem dopiero gdzieś na 6/7 odcinku i na razie jestem zauroczona!
   W tym roku jest już chyba ostatni sezon, prawda?
   "Teen Wolf" wciąż przede mną, ale nabiera mnie na niego ochota, a "Kochanych kłopotów" nie znam.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Ja również nie potrzebuje żadnych skarpetek, kubków książka w zupełności mi wystarczy :) Co do tego kaca to masz w zupełności racje :) I muszę zajrzeć do tych męskich pyszności bo jeszcze nie widziałam ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie, jednak tam byłam :D ale dzięki za przypomnienie przystojniaków ;)

   Usuń
  2. Książka jest przecież najważniejsza, a "skarpetki, koce, kubki" mogą być tylko miłym dodatkiem.
   Ach! Ten nieszczęsny kac męczy tak biednych czytelników :/
   Hahahha :D Nie ma za co, przystojniacy są po to, by ich odwiedzać od czasu do czasu!
   Pozdrawiam! :*

   Usuń
 8. Bardzo też lubię Amy Winehouse, a Rehab mogłabym słuchać cały czas. :) Polecam Słodkie kłamstewka. Ja jestem już na ostatnim sezonie i czekam na kolejne odcinki. Serial wciągnął mnie od pierwszych odcinków, potem trochę irytował, jakoś przy piątym sezonie, może wcześniej, ale potem a nowo wciągnął. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OJEJ *.* W końcu jakaś bratnia dusza, jeżeli chodzi o gust muzyczny! O tak! Rehab też jest świetna i chyba jest to jej najbardziej rozpoznawalna piosenka.
   Jesteś drugą osobą, która poleca mi "PLL", a to już coś znaczy. Na razie strasznie się w nie wkręciłam, więc myślę, że tak szybko ich sobie nie odpuszczę.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Babeczkowa~! <33
  No i to opowiadanie! Uwielbiam! :D
  Na ów kaca najlepsze jest takie totalnie głupie romansidło-komedia. Marta, muszisz pzeczytać "Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe". Książka tak głupia - że aż śmieszna! I, luju!, jedna z najgłupszych poznanych przeze mnie głównych bohaterek! xD
  Wiersze... od razu na myśl przychodzi mi taki mem:
  NAUCZYCIELKA: Co miał na myśli autor pisząc: "firanki były niebieskie"?
  TY: Że firanki były niebieskie...?
  NAUCZYCIELKA: Nie!!1!11! Że w pokoju panowała smutna atmosfera
  xDDD zawsze wymiękam przy tym memie xD
  Opowiadania!
  Ooooo, sok pomarańczowy ma honorowe miejsce obok herbaty :D
  No o tej miłości do rodziców... to mi nie pasuje, ale neważne xD
  Miłość do jedzenia foreva :')
  TVD nie oglądam. Wymiękłam po pierwszym sezonie :')
  Nook, słuchaj mam tyyyyle nominacji, a i tak nijak na nie odpowiadam xD
  Więc odpiszę tu ^^
  1. Książki, które możesz czytać więcej niż raz.
  Nie potrafię czytać więcej niż jeden raz :')
  2. Gdybyś mógł/mogła być magiczną istotą, to był(a)byś....., ponieważ....
  Ale magiczna istota? Że futrzak taki? xD Uznam, że o to chodzi. No, smok oczywiście! Ty już wiesz jak ja za tymi gadami szaleję xD
  3. Dlaczego czytasz książki?
  A dlaczego nie? XD Nieno, w sumie uwielbiam przenosić się w te magiczne krainy :D
  4. Co sądzisz o "Halloween"? (wiem, że to dość kontrowersyjny temat, więc możecie go opuścić)
  Co mam sądzić? Święto jak święto! Obchodzę - bo mogę! :'D Wierząca za bardzo nie jestem, więc księża nie mają mi kiedy zepsuć tego święta :) Moje ulubione święto :D
  5. Kim chcesz być w przyszłości? Uwolnij wodze fantazji!
  No ja chcę być astronautką - ale trzeba się dużo uczyć xD Więc chcę wstąpiś do wojska i/lub/albo pisać książki :D
  6. Nigdy nie przeczytasz......., bo.......
  Gwiazd naszych wina. Boże, to takie mamidło wstrętne xD
  7. Do jakich fandomów należysz?
  Nocni Łowcy, Akademia Wampirów (nie mam pojęcia czy mamy nazwę xD) - muszisz przeczytać <3, Herosi... i wieeele innych :D
  8. Przez czytanie książek czuje się.....-dokończ zdanie.
  ...jak w niebie. Bo wiesz, przesądzone jest to, że będę w piekle gniła - już kociołek zaklepałam!, to korzystam z czytania ile mogę :"D
  9. Jakich postów na blogach nie lubisz najbardziej?
  Takich podsumowań o niczym xD Alpo prezentacji książek które będzie się czytało za miesięc - to z tych książkowych blogów. A tak ogólnie to wszelakich recenzji past do zębów xD
  10. Która książka zmieniła coś w Twoim życiu?
  Jestem upartym osłem i raczej książki mnie nie zmieniają :')
  11. Polscy autorzy-wybitni pisarze czy wręcz przeciwnie?
  Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka :D Są lepsi i gorsi - jak wszędzie :)
  Buzioleee :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehehe bardzo się cieszę, że tak Ci się spodobały te posty :*
   Zgadzam się romansidło-komedie są najlepsze na kaca!
   Okey, okey dopisuję tę książkę do mojej listy i mam nadzieję, że się przy niej uśmieje i to całkiem dobrze :D
   Hahahaha też widziałam tego mema-jest genialny i zarazem taki prawdziwy XDDDD
   OOOOO super, że odpowiadasz :*

   Naprawdę nigdy nie przeczytałaś jakiejś książki dwa razy?? Jak to jest możliwe?? Ja bym tak chyba nie mogła :P

   O Tak, Ty i to Twoje szaleństwo na punkcie smoków. Ale byłabyś takim miłym puchatym smokiem czy takim okrutnym Smaugiem? Bo jak tym drugim, to omijałabym Cię na co najmniej 20 kilometrów :P

   OOOO obchodziłaś Halloween w tym roku? Za co lub za kogo byłaś przebrana?? No gadaj, gadaj! :D

   Życzę, żeby marzenia się spełniły. Ty w kosmosie-to by było coś!

   "Akademię..." to ja już znam i kocham miłością ogromną! ♥
   Hahahah nie być dla siebie taka surowa-jakie piekło?

   Są recenzje past do zębów?? Weź podlinkuj xDDDD

   Dzięki, że odpowiedziałaś na pytania!

   Buziaki! :*

   Usuń
  2. A jak Ci powiem, że ja to takim smokiem dwa w jednym? xD W nocy palę wioski, a w dzień taka miluśka xDD
   Aj, daj spokój! Ze trzy razy się przebierałam xD Ogólnie, praktycznie co roku wyprawiam imprezę Halloweenową, więc mam w domu w ciul przebrań, dekoracji i tego wszystkiego xD W tym roku byłam (na imprezie) diabełkiem xD A żebrać cukierki poszłam jako czarownica - bo zimno xD
   Pierwsza książkoholiczka na jakiejśtam planecie! Ty! Otworzę własną, pierwszą księgarnię międzygwiezdną - z kosmicznie niskimi cenami!!
   Naprawdę?! Obodziu! Zapomniałam, przecież w Babeczkowiej miałaś o nich!! :')
   Jak coś znajdę to podlinkuję, ale załamałam się jak zobaczyłam takie coś xD
   Buźka!

   Usuń
  3. To wtedy odpowiem Ci, że to chyba najlepszy wybór z możliwych. Wiesz dla przyjaciół taka miła i potulna, a dla wrogów istne zło wcielone-BUAHAHAHAHAHAHA! :D
   Hehehe nie mogłaś się zdecydować, czy to po prostu nawyk każdej kobiety, że nie wie w co się ubrać?
   Łoooooooooooooo *.* Ale super! :D Być na takiej imprezie Halloweenowej! Co z tego, że nigdy tego święta nie obchodziłam, byłoby fajnie.
   UUU czyli widzę, że jakoś szczególnie się nie przebrałaś-wystarczyło tylko odkryć różki na głowie i odgrzebać swoją miotłę z pudła na strychu (wiesz takiego długiego) i włala! (nie wiem jak to się pisze) :D Wychodzisz Ty w całej okazałości! Hyhyhyhyhy :D
   Hahahaha-dobry pomysł na baner sklepowy-"kosmiczne niskie ceny" :P Powiedz Lisowskiej, żeby Ci to zaśpiewała w reklamie "Włączamy kosmiczne ceny!". W sumie to chyba nie miałabyś komu sprzedawać tych książek, no chyba, że kosmitom :P Ale wiesz one są wybredne, bo biorą tylko te o zagładzie świata, a takimi smokami to pogardzą.

   Buziaki! :*

   Usuń
 10. O kurczaczki! Chyba najlepsze LBA jakie kiedykolwiek czytałam! Widać w odpowiedziach twoją duszę i serducho, widać to że się do nich przyłożyłaś. :)
  Babeczkowa wyliczanka jest cudowna, więc nie dziwię się, że znalazła się pośród twoich ulubionych postów!
  Piosenki jakie podałaś niby kojarzę, ale wpisuję je na swoją playlistę do przesłuchania, może i do mnie trafią. :)
  Opowieść o książkowym kacu - idealna - inaczej bym tego nie ujęła. Po prostu najprawdziwsza prawda :)
  Też lubię sok pomarańczowy *high five*, ale chyba bardziej kocham herbatkę pomarańczową ^.^
  Buziaki!
  Ola aka Zaczytana Iadala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OJEJ *.* Nie pisz tak, bo się rumienię jak idiotka i uśmiecham do ekranu jak jeszcze większa idiotka! :P Niemniej jednak bardzo bardzo dziękuję ♥
   "Babeczkowa wyliczanka" chyba u wszystkich blogerów będzie czymś wspaniałym!
   Uhuhuhu :D Bardzo się cieszę! Oby trafiły :D
   Kac książkowy jest sam w sobie najprawdziwszą prawdą i zmorą czytelników :P
   "high five* Nigdy nie piłam herbatki pomarańczowej, ale narobiłaś mi na nią ochoty, wiec jutro biegnę po nią do sklepu! Może i ja również ją pokocham?
   Buziaki :*

   Usuń